Why is it worth to sell a property with an real estate agency?

Why is it worth to sell a property with an real estate agency?

22.03.2022 / Zofia Trzeszkowska   Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nie chodzi oczywiście o nic innego jak o OSZCZĘDNOŚĆ CZASU. Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale  jest on dzisiaj niesamowicie cennym zasobem. Decydując się na współpracę z agentem nieruchomości, decydujemy się by do minimum ograniczyć zaangażowanie w sprzedaż nieruchomości. Jako, że zawsze opieramy się na konkretnych przykładach to w tym przypadku krok po kroku prezentujemy jak sytuacja wygląda w naszej agencji. Dokładamy wszelkich starań by klient czuł się profesjonalnie zaopiekowany, więc przyjmując nieruchomość, otrzymuje pakiet usług na które składają się:
 • Przyporządkowanie jednego agenta, który co najmniej raz na dwa tygodnie informuje o przebiegu działań
 • Sprzedaż nieruchomości po maksymalnej cenie
 • Profesjonalna sesję zdjęciową nieruchomości
 • Publikacja ogłoszeń na płatnych portalach u naszych partnerów biznesowych
 • Publikacja ogłoszeń w innowacyjnych portalach między agencyjnych
 • Banery, reklamy zewnętrzne
 • Prezentacja nieruchomości zainteresowanym klientom
 • Home staging – przygotowanie mieszkania do sesji zdjęciowej
Dzięki powyższym aktywnością klienci nie angażują się w dość czasochłonny proces od momentu wystawienia mieszkania do jego sprzedaży.   5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ MIESZKANIE Z POMOCĄ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI   Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Ma nie być przypadkowym, a dobrze zaplanowanym i przemyślanym pod kątem oczekiwań i preferencji wyborem. Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta? Odpowiedzi przedstawiamy poniżej.
 1. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – przedstawiając agentowi nasze oczekiwania względem poszukiwanej nieruchomości, mamy pewność, że spośród wielu ofert na rynku, zawęzi on ich dostępność tylko do tych, które najbardziej interesujących. Dzięki temu nie musimy tracić czasu „przedzierając się” przez serię ogłoszeń, które nie zawsze są kompletne, więc wypada wykonać kilkanaście telefonów, żeby upewnić się co autor miał na myśli. W zamian za to agent jak na tacy prezentuje tylko te, które naprawdę spełniają określone kryteria.
 
 1. BEZPIECZEŃSTWO – nie rzadko zdarza się, że na ostatniej prostej pojawiają się przykre niespodzianki związane ze stanem prawnym mieszkania, uniemożliwiające dokonanie zakupu. Biuro nieruchomości sprawdza aktualny stan prawny kupowanego mieszkania, a więc księgę wieczystą, zadłużenie czy roszczenia innych właścicieli.
 
 1. MNIEJ FORMALNOŚCI – współpracując z agentem nie musimy przejmować się umawianiem spotkań by obejrzeć nieruchomość, a na końcowym etapie przygotowaniem umowy oraz sprawami papierkowymi związanymi z transakcją.
 
 1. OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY – każdy sprzedający chciałby dostać jak najwięcej pieniędzy w wyniku transakcji. Bywa tak, że ceny oferowanych mieszkań są mocno zawyżone i nie maja nic wspólnego z wartością rynkową. Lepiej zatem zapłacić prowizję profesjonalnemu pośrednikowi, niżeli mocno przepłacić nabywając nieruchomość.
 
 1. WIĘKSZY WYBÓR – poszukiwania na własną rękę bazują zazwyczaj w oparciu o kilka portali. Agenci natomiast mają dostęp do kilkudziesięciu stron, a także dysponują indywidualną bazą ofert.
 
Masz wątpliwości? Chcesz, aby profesjonalista podpowiedział Ci rozwiązania, które będą idealne dla Ciebie? Udostępniamy 10 darmowych konsultacji dla pierwszych dziesięciu osób!