Działka inwestycyjna Gliwice

Działka w doskonałej lokalizacji

Na sprzedaż działka inwestycyjna o powierzchni 9500m2, w Bojkowie Wschodnim na ul. Granicznej.
 
Nieruchomość położona jest na granicy Gliwic i Przyszowic, tuż przy węźle komunikacyjnym Gliwice-Sośnica autostrad A1 i A4 oraz drogi krajowej 44.
 
Obecnie znajdują się na niej budynki, które stanowią siedzibę funkcjonującej firmy. W skład pomieszczeń wchodzą: hala produkcyjna, pomieszczenia biurowe i techniczne.
 
Do działki doprowadzone są media, Internet.
 
W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, stacja kolejowa oraz centrum handlowe Europa Centralna.
 
Jest to idealne miejsce pod inwestycję. Ze względu na świetną lokalizację – zaledwie 500m od zjazdu z autostrad  – strzałem w dziesiątkę byłoby wykorzystanie nieruchomości pod budowę stacji ładowania do samochodów elektrycznych wraz z typową infrastrukturą drogową tj. stacją paliw ciekłych, restauracją typu Fast Food, czy motelem.

Co oferuje?

Lokalizacja

ul. Graniczna

Gliwice-Bojków

Patrycja Szafarczyk

Specjalista ds. Sprzedaży

tel. 607 041 189

Działka pod inwestycję

 

Na przestrzeni ostatnich lat rynek samochodów elektrycznych przeżywa ciągły rozkwit. Raporty takie jak Polish EV Outlook 2022 prognozują, że do 2030 roku po Polskich drogach będzie jeździć już 300 tyś. elektryków. Tymczasem punktów ładowania przybywa zdecydowanie za wolno aby podróż samochodem elektrycznym była szybka i przyjemna. W całej Polsce stacji ładowania mamy zaledwie 2200, a punktów ładowania niespełna dwukrotnie więcej. Dla porównania, w krajach Skandynawskich takich jak np. Szwecja notuje się znacznie wyższy odsetek ładowarek. W czerwcu, w Sztokholmie otwarto parking wyposażony w 1000 punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Jest to już 7 parking w tym mieście, ponadto szacuje się, że do 2030 roku jedna ładowarka ma przypadać na 16 mieszkańców Sztokholmu.
 
Zapotrzebowanie na stacje ładowania w całej Polsce stale rośnie, najbardziej pożądane są punkty umiejscowione bezpośrednio przy autostradach. Podróżując samochodem elektrycznym chcemy cieszyć się płynnością podróży dorównującej tej, która towarzyszy użytkownikom samochodów nieelektrycznych. Tym bardziej węzeł między dwoma najdłuższymi autostradami w Polsce, stanowiącymi przedłużenie Europejskich szlaków komunikacyjnych jest miejscem, które wręcz wymaga obecności stacji ładowania.
 
Dane dostarczone z portalu optimalenergy.pl wskazują na brak punktów ładowania w bezpośrednim sąsiedztwie węzła jak i na trasie autostrad A1 i A4 w okolicy Gliwic.
 
Rozmiar, położenie oraz bezpośrednie sąsiedztwo (działka obok) szybu wentylacyjnego Kopalni Sośnica, który zapewnia bliskość zasobów energii elektrycznej sprawiają, że jest to idealne miejsce na stację ładowania i/lub stację paliw, restaurację, czyli na pełną infrastrukturę.
 
Sugerowany sposób wykorzystania działki inwestycyjnej ma charakter informacyjny, a działka może zostać wykorzystana i dostosowana w dowolny sposób do potrzeb i wymagań nabywcy. 

Podana cena jest ceną netto.

 

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!