Autocasco na życie – Ubezpieczenie Global Doctors

Autocasco na życie – Ubezpieczenie Global Doctors

Autor: Katarzyna Dubiel
Ubezpieczenie Global Doctors
Każdy moment jest dobry by pomyśleć o sobie i o swoim zdrowiu. Jak się domyślacie będzie to krótka notka o moim ulubionym produkcie ubezpieczeniowym jaki potocznie nazywam „autocasco na życie”
Trudno poruszać się w gąszczu produktów ubezpieczeniowych które dotyczą zdrowia i życia osobie bez doświadczenia ale od tego są doradcy/eksperci.
Dlaczego „autocasco na życie”? Porównanie do tego klasycznego produktu nie jest dla mnie przypadkowe. Każdy wie jak działa autocasco w przypadku samochodu. Nie zakładamy, że ukradną nam samochód, że wyskoczy niewidzialny słupek czy spadnie grad a jednak bierzemy pod uwagę taką możliwość. Tak samo w przypadku naszego zdrowia – nie zakładamy, że zachorujemy na nowotwór, że będzie nam potrzebna operacja serca czy neurochirurgiczna albo przeszczep ale… wszystko może się zdarzyć. Statystyki zachorowań wskazują, że najwyższą śmiertelnością wykazują się nowotwory. I co wtedy? Gdy jednak okaże się, że sytuacja, która nie miała mieć miejsca jednak się wydarzy? Co jeśli zdjagnozują u nas nowotwór? Czy zdążymy trafić do właściwego lekarza, do właściwej placówki? Czy leczenie będzie przebiegało sprawnie? Czy będę musiała szukać koneksji by przyspieszyć procedury? Czy psychicznie przetrwam walkę z czasem a nie tylko z chorobą?
Nasza służba zdrowia nie jest zła – lekarze są znakomici – ale niestety sam system kuleje i nie mamy na to żadnego wpływu. Żeby go mieć, trzeba zwrócić się w kierunku prywatnej służby zdrowia a to niestety wiąże się z kosztami – czasem niestety bardzo wysokimi. Wcale jednak nie musi tak być – można mieć wpływ na to co się z nami będzie działo – nie musimy tylko biernie czekać!
I tu wchodzi ubezpieczenie Global Doctors, które daje nam przynajmniej w części możliwość decydowania o własnym losie nawet w tak trudnej sytuacji.
Daje nam dostęp do najlepszych specjalistów na świecie, możliwość leczenia bez czekania w kolejce, bez zastanawiania się nad kosztami. A co najważniejsze daje nam spokój i poczucie względnego bezpieczeństwa, że mimo wszystko będzie dobrze 🙂
To ubezpieczenie, które daje dostęp do ponad 50 tysięcy najlepszych specjalistów na świecie w 450 specjalizacjach. Organizacja i pokrycie kosztów leczenia do sumy 2 milinów Euro rocznie.
Jak wygląda procedura? Bardzo prosto. Diagnozę, którą otrzymałeś przekazujesz wraz z dokumentacją medyczną do drugiej opinii medycznej poprzez Centrum Alarmowe. Wraz z drugą opinią medyczną otrzymasz pełny raport z danymi diagnostycznymi i zaleceniami dalszej terapii. Możesz wybrać placówkę w Polsce lub jedną z trzech placówek zagranicznych specjalizujących się w danej jednostce chorobowej zaproponowanych przez CA. Transport, opieka medyczna i pobyt za granicą, w tym zakwaterowanie, transporty medyczne i pomoc tłumacza, zostaną zorganizowane za pośrednictwem towarzystwa. Oczywiście lecisz z osobą towarzyszącą (te koszty też są pokrywane), bo człowiek szybciej zdrowieje gdy ma koło siebie kogoś bliskiego 🙂 Za każdy dzień pobytu w szpitalu otrzymasz świadczenie a po powrocie z leczenia refundację zakupu leków.
Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich osób do ukończenia 64 roku życia. Każdy, nawet dzieci (od ukończenia 3 miesiąca życia w niektórych towarzystwach) może być objęty takim ubezpieczeniem. Maksymalny wiek obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej to nawet 80 lat.
A wysokość składki – uwierz mi, że rocznie zapłacisz mniej niż za ubezpieczenie autocasco swojego samochodu 🙂
Zainteresował Cię temat, chcesz wiedzieć więcej? Jestem do Twojej dyspozycji 🙂
I tak – cała moja rodzina ma takie ubezpieczenie mimo, iż mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała z niego korzystać 🙂